Matematik Kampı Hakkında

Bir hafta da 40 saat Matematik dersleri ve daha fazlasının gerçekleştiği bir yaz programıdır.

Öğrencilerin öğretmenleriyle matematiksel düşünüp matematiğin güzelliklerini keşfetmeleri için planlanmıştır.

Bir yaz kampından daha fazlası olan Kazdağları Matematik Kampı, birlikte öğrenmekten keyif alan, matematik tutkusunu paylaşmak isteyen farklı insanlardan oluşan bir topluluktur. Matematik Kampın da öğrenciler, öğrenecekleri konuların pratiklerini, kendilerine yardımcı olacak problem çözme becerilerini geliştirirken,  Matematiğin büyülü dünyasını doğa da yeniden keşfederler.

Neden Matematik Kamplarına Gelmelisiniz?

Bu kamplar sizin için bir şanstır. “Oksijen deposu” Kazdağlarının muhteşem ortamında

  • Büyüleyici, derin, bazen zor, bazen eğlenceli, soyut ve somut matematiği yaşayın ve nefes alın .
  • Matematiksel bilgi, beceri ve güven kazanın,  matematik yarışmaları için veya sadece kendinizi geliştirmek için gelin.
  • Dersi ve öğrencilerini seven matematikçilerle çalışın, Öğretmenlerimiz bilgi ve tecrübelerini sizinle paylaşmaya hazır.

Farklı ülke ve şehirlerden gelen öğrencilerle arkadaş olun ve matematiğin havalı olduğunu düşünen insanların yanında olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu keşfedin. Daha Fazla bilgi için

Matematik Kampı Yöneticileri

Mehmet Karayiğit: Fotoğrafta sağda, İstanbul Üniversitesi mezunu. Yarım milyonu aşkın takipçisine @temelmatematik instagram hesabından canlı yayın yaparak öğrenci ve öğretmenlere “Hap bilgi” şeklinde ücretsiz pratik matematik teknikleri gösterir. Kaz dağları Matematik Köyü kurucusu, Matematikçi / Yazar, Matematikte Kur Sistemi adıyla geliştirdiği yöntemlerle Matematik Kamplarında eğitim verilir. 

M. Fatih Şaşmaz: Genel Koordinatör, İşletme mezunu, Yönetim ve Organizasyon onun işi, Matematik tutkunu, Doğa da her gün yürümeyi sever, masa tenisin de herkese meydan okur, Aile ve öğrencileri için eğitim ve yaşam koçluğu yapmaktan keyif alır. 

Merve Koşar: En solda yamaç paraşütü yaparken çekilmiş fotoğrafı. İstanbul Teknik Üniversitesi Matematik mezunu. İdealist Matematikçi, öğrencilerine bir şeyler öğretmek için kendini parçalayabilir. Kamp koordinatörlerimizden.  

ve Ali Hoca: Kazdağların da bir çam ağacı türü olan Göknar ile birlikte, henüz ilkokul da, çok zeki, bu kamplar da büyüdü. Geleceğin Matematik profesörü olmaya aday. Tanıştığınızda kendine has tarzıyla size: hangi şehir de yaşıyorsunuz? gibi sorular sorar. Kampın her alanında karşınıza çıkabilir.

Kampta Bir Gün

Matematik Kampı  seviyenize göre sınıflar da eğitim alabileceğiniz, görsel etkinlikler ve sosyal aktiviteler ile doludur.

Her gün farklı aktiviteler yapılır: Doğa yürüyüşü, zirveye tırmanış, spor, müzik, masa tenisi, akıl oyunları, satranç, ok atma, yarışmalar, futbol, yön bulma (oryantiring), ağaçların yaşını hesaplama (ağacı kesmeden 🙂 ) Zipline, çilek toplama, geziler, mangal   ve Matematikçilerin ve öğrencilerin hayal edebileceği tüm yaratıcı etkinlikler. Programdaki her şey isteğe bağlıdır : Matematik öğrenebileceğiniz ve çok eğlenebileceğiniz bir ortamımız var.

07:00 Sabah sporu / Doğa Yürüyüşü

08:00 Açık büfe kahvaltı (köy ekmeği, yöresel salça, peynir ve bal vb.)

09:00 Öğlen Açık alanda çam ağaçları gölgesinde dersler 

13:00 Açık büfe öğle yemeği 

14:00 Açık alanda çam ağaçları gölgesinde dersler 

16:00’dan itibaren bireysel ve toplu etkinlikler

19:00 Açık büfe akşam yemeği

Kampa Katılanlar Ne Söylüyor

Geçen yıldan bu yana kampa katılan öğrenci ve veliler doğanın muhteşem güzelliği, öğretmenlerin ve yöneticilerin ilgi ve alakası, etkinlik ve eğlencelerin güzelliği ile tekrar gelmek üzere ayrılıyor. Bu yıl kampa katılan veli ve öğrencilerin yarısı geçen yıl ki misafirlerden oluşuyor. Doğaya aşık olan öğrenci ve velilerimiz bizi eğitim ve etkinlik olarak çevrelerine tavsiye ediyorlar. Kampa katılan öğrenci ve veli videolarına sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirsiniz. Siz de gelin yaşayarak Kazdağları Matematik kampının farkını görün.

img

Kamplarla ilgili bilgi almak için bize 0533 655 84 26 numaradan ulaşabilirsiniz.

Bilgi almak için - Arayın lütfen