Matematik Kampı, öğrencilere harika bir akademik deneyim sunar. Öğrenciler kendi eğitimlerinin sorumluluğunu üstlenmelidir: Matematik kampçısı olarak, Eğitimciler ile konuşun, problemler üzerinde çalışın, Birçok öğrenci için, kendi eğitimlerinin sorumluluğunu üstlenmeleri, Matematik Kampın’ın en değer verdikleri yönlerinden biridir.

Doğada gerçekleşen öğrenim de aynı derecede verimlidir. Çoğu öğrenci, Matematik Kampında gerçek akran grubuyla karşılaşacak. Veliler olarak öğrencilerin karşılıklı saygı ve hayranlık ortamında gelişmelerini gözlemleyin.

” Kazdağları Matematik Köyü, farkında olmadığınız kapıları açar. İlginç, yeni dünyalara bir bakış açısı kazandırır – Ödüllü Matematik yarışmaları, oyunlar, görsel etkinlikler, akıl oyunları, çevre temizliği, paylaşma, birlikte yaşama, hoş görü, anlayış, fedakarlık gibi konularda gelişim için matematik Kampı bir fırsattır.  Size gerçek dünyadaki zorluklarla karşılaştığınızda kendinizi görebileceğiniz bir güven ve ruh aşılar. Böyle bir ortamda bir hafta çok çabuk geçiyor, ancak Matematik Köyü çok daha uzun süre sizlere açık olacaktır. “

M. Fatih Şaşmaz / Genel Koordinatör

Matematik Kampın da yeni misiniz? Özetle: 3. yılında olan Matematik Kampı, matematiği seven ve sevmeye aday gençler için 1 haftalık kapsamlı bir yaz programı. Öğrencilere, benzer fikirlere sahip akranlarıyla eğlenceli bir yaz kampı tecrübesi sunar.

Yazlarını kendi entelektüel hedeflerini belirlemelerine ve gerçekleştirmelerine olanak tanıyan bir ortamda temel ve ileri matematiği keşfederek geçirmek isteyen öğrencileri Matematik Kamplarına bekliyoruz.

Matematik Kampı, matematiği seven, sevmeyen, temeli olan, olmayan ancak yaz aylarını Matematik öğrenerek ve geliştirerek değerlendirmek isteyen ve heyecan duyan, ilkokul ortaokul ve lise ve mezun öğrenciler için tasarlanmıştır . Öğrenci ve veliler genellikle her yıl kamplara geri gelir.

Matematik Kampında farkındalık için tıklayın